Lattafa, Eclaire, apa de parfum, de dama, 100 ml

LECLR08
  • Reducere
  • -6%
Lattafa, Eclaire, apa de parfum, de...
Lattafa, Eclaire, apa de parfum, de...
Lattafa, Eclaire, apa de parfum, de...
Părerea clienților:
4.50
20 review-uri
Comandă pe WhatsApp
Poți face comandă prin WhatsApp foarte simplu și rapid
Comandă Telefonică
Poți face comandă și prin telefon la numărul 0767 071 071
Produsul nu poate fi returnat dacă este desigilat sau testat, din motive de igienă, conform OUG 34/2014
Finalizeaza Comanda pe site
până în ora 15:00 și primești coletul
Marți 18-11-2025.
Livrare la domiciliu 19 lei
Livrare in Locker Sameday EasyBox 10 lei
Livrare Gratuită de la 350 Lei.
Marca: Lattafa
în stoc
189.00 lei 200.00 lei -5%
Adaugă la favorite
Adaugă la favorite

Descriere

Lattafa Eclaire Eau de Parfum pentru femei 100 ml

Lattafa Eclaire este un parfum gourmand floral-fructat pentru femei, lansat în 2024. Inspirat de celebrul Bianco Latte Giardini di Toscana, acest parfum te învăluie într-o aură dulce și reconfortantă.
Un duet seducător de caramel, lapte și zahăr care transformă fiecare pulverizare într-o experiență dulce-savuroasă ce îți lasă urme de vanilie și praline — imposibil să nu întorci capul după tine!


Note olfactive Eclaire by Lattafa

  • Note de vârf: Caramel, Lapte, Zahăr

  • Note de mijloc: Miere, Flori albe

  • Note de bază: Vanilie, Pralină, Mosc

Eclaire deschide cu o explozie gourmand de caramel și zahăr peste lapte cremos, se contopește într-un buchet cald de flori albe și miere, și se așază pe piele cu vanilie bogată, pralină decadentă și mosc care persistă.


Ce spun utilizatorii de pe Fragrantica (sursa: Fragrantica Eclaire)

  • Foarte mulţi descriu parfumul ca fiind „cremos, dulce, vanilat cu caramel”, perfect pentru toamnă-iarnă. 

  • Unii spun că la primele pulverizări mirosul este destul de „alcoolic” sau cu note sintetice, dar acestea dispar rapid şi lasă loc unei baze calde şi dulce. 

  • Longevitatea este apreciată de utilizatori: persistă bine pe haine chiar și a doua zi, iar proiecția este destul de puternică în primele ore. 

  • Comparativ cu Bianco Latte, mulţi spun că Eclaire este un dupe bun, poate mai intens sau cu caracter mai pronunțat în caramel și vanilie. 

  • Există și feedbackuri critice: unii percep note sintetice/plastice în deschidere, unele găsesc parfumul prea dulce sau „copleșitor” dacă se folosește în exces. 


Recomandări de purtare

  • Potrivit pentru sezonul rece (toamnă / iarnă) datorită dulceaței și notei calde.

  • Ideal pentru seri, ieșiri romantice sau când vrei să atragi atenția, să creezi impresie dulce și memorabilă.

  • Folosește-o cu moderaţie – 1-2 pulverizări sunt suficiente; aplicarea pe haine amplifică persistența.

Lattafa Eclaire 100 ml este o alegere excelentă pentru femeile care iubesc parfumurile gurmande, vanilate, cu accente dulci de caramel și zahăr. O alternativă accesibilă și plăcută la Bianco Latte, care oferă o prezență dulce și reconfortantă, dar și personalitate. Dacă ești în căutarea unui parfum care să te înfășoare într-un val de vanilie și pralină, acesta este unul dintre preferatele comunității.

Cumpărate împreună de clienți:

Specificații

Noi recomandăm și

Review-uri

4.50
20 review-uri
5 stele
80.0%
(16)
4 stele
(1)
3 stele
(1)
2 stele
(1)
1 stea
5.0%
(1)
Exprimă-ţi părerea acordând un review produsului achiziţionat
Eclaire
Review verificat în urma achiziției
Nu persistă mai mult de 2ore...nu l recimand
produs excelent
Review verificat în urma achiziției
Este cel mai frumos parfum pe care l am mirosit!Si cel mai persistent.Cumparati l cu incredere
Dulce!!
Review verificat în urma achiziției
Este un miros foarte dulce gurmand . Exact pe placul meu peristenta buna si siaj.❤️❤️
Bani aruncati
Review verificat în urma achiziției
Luat acum citeva zile, la pret redus, poate un batch prost. Miroase a alcool cu putin nimic lamîios. Am asteptat sa scriu ca poate se intimpla vreun miracol. Nimic.! La fel si cu Lattafa Victoria! Voi scrie un review si acolo. Singurul cit de cit ok, este Petra, din cele achiziționate recent. Mai bine string banii si iau unul original, decit 5 prostii.
The best
Review verificat în urma achiziției
Unul din parfumurile mele preferate. Persista mult, efectiv miros toată ziua. Il ador
Produs excelent
Review verificat în urma achiziției
Mie personal imi place foarte mult, pe mine tine cam 7-8 ore fara probleme. Il voi recumpara cu siguranta.
Hard pass!
Review verificat în urma achiziției
Recomand cu mult mai mult versiunea celor de la Parfumat a parfumului Bianco Latte, respectiv Parfumat 711 care miroase cu mult mai reușit și mai complex decât Lattafa Eclaire și este doar 109 lei la 50ml. Varianta 2 pe care o recomand este parfumului de la Paris Corner - Caramel Cascade care este cu 200 de lei mai puțin decât Eclaire, la 100ml. Siaj cu mult peste Eclaire. Nu înțeleg hype-ul! Serios!
Un parfum minunat
Review verificat în urma achiziției
Si eu am avut aceeasi problema, cu sticla, a venit cu capacelul putin desfacut si a curs cumva in jurul pulverizatorului, INSA si eu cred ca e vina celor de la Lattafa deoarece parfumul a venit sigilat, inchis, cum trebuie. Trecand peste acest aspect, parfumul miroase MINUNAT. Este un gurmand special, cu note calde, originale, lactonice. Persistenta foarte buna. Un safe blind buy pentru iubitorii de gurmand! A meritat asteptarea si banii? DA, categoric
Parfumul miroase superb/ probleme cu produsul scurs in cutie
Review verificat în urma achiziției
Parfumul miroase superb Inca de la primire am tinut sa il desfac sa verific daca a ajuns scurs in cutie ceea ce s-a si intamplat, din pacate a trebuit sa ii dau retur intrucat trebuia sa il fac cadou. Nu este vina celor de la parfumat, cel mai probabil este vina producatorului. Multumesc celor de la parfumat pentru intelegere si promptitudine.
Genial
Review verificat în urma achiziției
????
Probleme cu produsul
Review verificat în urma achiziției
Legat de problema cu produsul scurs in cutie. Eu am comandat 2 eclaire la easybox si sora mea a comandat unul cu ridicare de la sediu. Ale mele amandoua erau scurse si inițial am crezut ca e problema de la curier. Stim cum sunt sticlele eclaire, atat de rezistente ca nu sunt usor de spart. Al surorii mele cu ridicare de la sediu aceeași situație. Clar problema e de la Lattafa sau de la transportul lor pentru ca o prietena din Polonia a patit exact același lucru. Probabil daca au fost aduse cu avionul de la presiune parfumul a dat pe dinafara pentru ca era capacul la toate deschis. Din acest motiv nu avem voie sa avem mai mult de 100 ml in bagajele de mana. Lichidele pot exploda. Eu am sa dau 5 stele pentru ca parfumul este un gurmand de vis, iar problema cu transportul nu tine de parfumat.
Parfumul e un viiiisssss
Review verificat în urma achiziției
Parfumul e un viiiisssss într-o cofetărie. Problema e cu sticla!!! La mine a ajuns curs în cutie. Răspunsul celor de la Parfumat a fost ceva legat de presiunea din sticla dar mi se pare că sticla are un defect și se cam scurge. Nu vreau sa dau mai puține stele pentru sticla pentru că parfumul merita toții banii și toată așteptarea.
Bun
Review verificat în urma achiziției
Vreau și eu unul dar văd ca nu mai apare! :(
Super
Review verificat în urma achiziției
In general cand se face prea mult hype pentru un parfum tind sa fiu dezamăgita cand il miros. Nu e cazul la Eclaire, miroass divin. Am primit multe complimente. Miroase delicios, a prajituri. Abia aștept sa se reintoarca pe stoc sa imi mai cumpar una de rezerva. Cat timp o termin pe actuala, cea noua da stea la macerat.
Ok
Review verificat în urma achiziției
Dacă vreți varianta mai ieftină, cumpărați Choco Musk.Miroase exact la fel.
Superb!
Review verificat în urma achiziției
A meritat asteptarea ???? e deliciosss
Superb
Review verificat în urma achiziției
Un parfum dulceag, imbatator, asemeni unei plimbări intr-un magazin de dulciuri! Îl recomand!
Suoerb
Review verificat în urma achiziției
Pe mine persista cateva ore bune, mirosul e exact ca in descriere, dulce, nerita cumparat
Superb
Review verificat în urma achiziției
Miroase delicios, incredibil de bine
Divin
Review verificat în urma achiziției
????
Lista ta de favorite